День пам’яті Героїв Крут

В Україні відзначають 99-ту річницю бою під Крутами, який відбувся 29 січня 1918 року.

У той день під селищем Крути поблизу села Пам’ятне (130 кілометрів на північний-схід від Києва) чотирьохтисячна більшовицька армія Михайла Муравйова зіткнулася із загоном з київських студентів і бійців вільного козацтва (близько трьох сотень осіб), що захищали УНР.

В ході кількагодинного бою бійці УНР завдали значної шкоди супротивнику (кілька сотень бійців), але багато з них також загинули. Їм не вдалося зупинити наступ більшовиків, але, розібравши залізничну колію, вони затримали його на кілька днів.

29 січня 2018 року класними керівниками були проведені виховні години пам`яті героїв Крут. Відкритий виховний урок  провела учитель історії Терещенко Р.В. для учнів 8-9 класів «Пам’яті героїв битви під Крутами присвячується…».

 

Класний керівник 11 класу Каплунова С.А. для своїх вихованців провела усний журнал мазаїку -реквієм “Бахмут.Крути.Вас не забуто!” Шкільний бібліотекар підготувала виставку літератури присвячену героям Крут.

Крути ввійшли в історію України як символ національної гідності. Герої, які загинули у кривавій битві назавжди залишаться в нашій пам’яті. Вони полягли, щоб ми сьогодні жили у вільній і незалежній Українській державі. Учні вкотре переконалися „Хто не знає свого минулого, не вартий свого майбутнього”. І це дійсно так, бо так само, як дерево тримається на землі своїми коріннями, так людина тримається на землі своїм минулим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *