Десантно-штурмові війська Збройних Сил України

Десантно-штурмові війська (ДШВ) Збройних Сил України — це окремий рід військ Збройних Сил України, який призначений для вертикального охоплення противника та дій в його тилу.

Окремий рід військ — складова частина ЗС України, призначена для виконання властивих тільки їм завдань.

Десантно-штурмові війська спроможні швидко реагувати на різноманітні загрози та виклики, виконувати завдання за призначенням в умовах, що характеризуються високими маневреністю та автономністю дій.

Основними завданнями ДШВ визначені:

порушення управління військами і роботи тилу противника;
заборона планомірного використання резервів противником;
боротьба з повітряними десантами і угрупуваннями противника, що прорвалися;
заняття і утримання важливих об’єктів (рубежів) з метою забезпечення безперешкодного і своєчасного оперативного розгортання військ (сил) у визначених операційних зонах (районах).
Крім основних завдань ДШВ можуть брати участь у: боротьбі з незаконними збройними формуваннями, міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки, заходах щодо здійснення захисту життя і здоров’я громадян та об’єктів державної власності за межами України та виконувати інші завдання, визначені законами України.

Керівний склад Десантно-штурмових військ Збройних Сил України
Командувач Десантно-штурмових військ Збройних Сил України —генерал-лейтенант ЗАБРОДСЬКИЙ Михайло Віталійович

Начальник штабу — перший заступник командувача ДШВ ЗС України — генерал-майор КОВАЛЬЧУК Андрій Трохимович

Перший заступник командувача ДШВ ЗС України— генерал-майор СОДОЛЬ Юрій Іванович

Заступник командувача з бойової підготовки — начальник управління бойової підготовки ДШВ Збройних Сил України — полковник ІВАНОВ Володимир Станіславович

Заступник командувача з матеріально-технічного забезпечення ДШВ Збройних Сил України — полковник ЩЕРБАНЬ Павло Ростиславович

Заступник командувача — начальник управління ракетних військ та артилерії ДШВ Збройних Сил України — полковник АРТАМОЩЕНКО Сергій Станіславович

Заступник командувача по роботі з особовим складом — начальник відділу по роботі з особовим складом ДШВ Збройних Сил України — полковник ПАВЛУШЕНКО Станіслав Миколайович

Заступник командувача — начальник повітрянодесантної служби ДШВ Збройних Сил України — полковник ГАЛУШКІН Юрій Алімович

Загальна структура Деснатно-штурмових військ Збройних Сил України складається з десантно-штурмових, повітрянодесантної та аеромобільної бригад, навчального центру, частин та підрозділів забезпечення.

Озброєння та бойова техінка
Бронетанкова техніка: на озброєнні в десантно-штурмових, повітрянодесантній та аеромобільній бригадах ДШВ Збройних Сил України стоять бронетранспортери БТР-70, БТР-80; БТР-3Е1, БТР-3ДА бойові машин БМД-1; БМД-2; БМП-1; БМП-2; танки Т-80БВ, бронемашини КрАЗ Спартан, інші зразки озброєння.

Артилерійське озброєння: на озброєнні артилерійських підрозділів військових частин ДШВ Збройних Сил України знаходяться самохідні гаубиці 2С1 «Гвоздика», 2С3 «Акація», самохідна гармата 2С9 «Нона», причіпна гаубиця Д-30, реактивна система залпового вогню БМ-21 «Град», 82-мм міномет 2Б-14 «Піднос», автоматичний міномет 2 Б9 «Васильок», 120-мм міномет 2Б11, протитанкові ракетні комплекси «Стугна-П», «Фагот», «Конкурс» та «Штурм-С», рухомі пункти управління та інша техніка.

Озброєння ППО: на озброєнні підрозділів протиповітряної оборони ДШВ Збройних Сил України перебувають зенітні ракетні комплекси «Стріла-10», переносні зенітні ракетні комплекси «Ігла», зенітні артилерійські установки ЗУ 23-2, радіолокаційні станції та рухомі пункти управління.

Відповідно до Указу Президента України 457/2012 від 27 липня 2012 року, — 2 серпня відзначається День Високомобільних десантних військ Збройних Сил України.

Відповідно до Указу Президента України №380/2017 від 21 листопада 2017 року, — в Україні встановлено День Десантно-штурмових військ Збройних Сил України, який відзначатиметься щороку 21 листопада.